Kırmızıdan | Fırın – Cafe – Kahvaltı

Hikayemiz

1957 - Anavatana Yolculuk

2. Dünya Savaşı sırasında Üsküp’te gazi olan dedemiz, Sabahattin Sarpbalkan’ın 1957 yılında 4 çocuğu, bir bavula sığdırdığı sıla hasreti ile ana vatanı Bursa’ya göç eder…

1957 - Kırmızı Gül Fırını

Mesleği fırıncılık olan dedemiz, Namazgah’ta Kırmızı Gül adıyla, üst katında ailesi ile yaşadığı ilk fırınını açarak, lezzet yolculuğuna başlıyor. Nohut mayasıyla ürettiği ürünlerin lezzeti kısa sürede mahalle eşrafı ve sonrasında Bursa da dilden dile yayılır.

"SALTE" - Rica ederim!

“Salte (sadece) rica ederim ürünlere dokunmayın!” Sözü ile herkes tarafından hassasiyeti ile tanınmaktadır…

1986 - Ruhun şâd olsun.

Dedemizden öğrendiğimiz lezzet ve hassasiyet düstûrunu gelecek kuşaklara aktarıyor, bu mirası özenle gelecek kuşaklara teslim ediyoruz. 

1999 - FSM Şubemizin Açılışı

Bu bir bayrak yarışı, Kırmızı Gül Fırın olarak Namazgah’ta dedemizin çıktığı bu yolculuğu, amcalarımızın bize devrettiği Kırmızı Fırın markasıyla devralarak 3. kuşak bizler Kırmızı’dan Fırın & Kafeterya konseptiyle buluşturduk. Büyük bir heyecanla ilk şubemizi FSM’de açtık.

2009 - Ataevler Şubemizin Heyecanı

Lezzet yolculuğumuzda edindiğimiz ilk şube tecrübesiyle aynı heyecanı koruyarak ve bu lezzet mirasını gelecek kuşaklara aktarma hevesiyle 2. şubemizi Ataevler’de açtık.

Kırmızı'dan Lezzetler

Üçüncü kuşağın temsilcileri Kırmızı’dan Fırınları olarak bizler; 20 yılı aşkın süredir FSM Bulvarı ve Ataevler şubelerimiz ile Nesillerdir değişmeyen lezzetleri, akılda kalan damak tadlarını, geçmişin tecrübesi, yenilenen yüzümüz ve Kırmızı’dan markamızla sunuyoruz…